مکانیکال سیل،تیوب سیل،فوم سیل

مکانیکال سیل - سیستم نشت بند مخازن سقف شناور

مکانیکال سیل مخازن سقف شناور سیستم های آب بند از نوع لاستیک وایپر هستند که با توجه به عملکردی که دارند باعث آب بندی کامل شده و از ورود آب باران به داخل جلوگیری می کند و همچنین از تصاعد و بخار سیال داخل مخزن جلوگیری می کنند.

جنس متریال از استیل و در برخی از پروژه ها با توجه به سفارش می تواند از جنس گالوانیزه باشد همچنین قطعات لاستیکی مقاوم در برابر سایش و تصاعدات گازی و بخارات خورنده نفتی می باشند

همچنین در طراحی مکانیکال سیل هیچ گونه جوش کاری صورت نگرفته است به منظور تسهیل در عملیات نصب و ایمنی و همچنین به منظور حداکثری آب بندی و تسهیل در تعمیرات که باعث افزایش طول عمر سیستم می شود

این سیستم نشت بند طوری طراحی شده است هنگامی که سقف به بالا و پایین حرکت می کند اعوجاج روی دیواره ی مخزن را با حالت سایش لاستیک و حالت انعطاف پذیری قطعات با حفظ نشت بندی به حرکت خود ادامه دهد

 

ویژگی های این سیستم

برای هر مخزن طراحی دقیق بر اساس استاندارد api650  برای حداکثری نشت بندی می شود

تمامی سوراخ کاری ها از قبل انجام شده که زمان نصب را بسیار سریع تر میکند

قسمت بالایی سقف صفحات تراکمی روی هم قرار می گیرند اما به یکدیگر پیچ نمی شوند، بنابراین آب بندی بسیار انعطاف پذیری ایجاد می کند و مکان های که شکل پوسته ی مخزن دارای مشکل است و خط جوش ها را به راحتی حرکت می کند

 

به دلیل پیچ و مهره بودن کل سیستم امکان تعمیر قطعات وجود دارد که باعث افزایش عمر کلی سیستم می شود

سازگار با تمامی محصولات ذخیره نفتی

مواد لاستیکی و کامپوزیتی  مقاوم در برابر اشعه آفتاب و بخارات داخل مخزن می باشد

جلوگیری از خطر آتش سوزی و انفجار

فوم سیل

فوم سیل: یا به صورت بخار (بدون تماس با محصول ذخیره شده) یا به صورت مایع/محصول نصب شده استفاده می شود. نصب محصول بسیار کارآمدتر است. باید مراقب بود که سطح پوسته مخزن عاری از لبه های تیز باشد تا از آسیب به پوشش پلیمری جلوگیری شود. سیستم نشت بند ممکن است نیتریل PVC (مناسب برای سرویس در تماس مستقیم با حداکثر 70٪ آروماتیک و در تماس بخار با حداکثر 100٪ آروماتیک)، پلی اورتان (مناسب برای تا 100٪ خدمات آروماتیک در تماس مستقیم یا بخار، اما نه برای برخی از مواد شیمیایی تهاجمی مانند بنزن، تولوئن یا زایلن، یا Viton (مناسب برای تقریباً همه خدمات به جز MTBE).

نشت بند  ثانویه

 

نشت بند های نصب شده بر روی لبه: نشت بند های ثانویه رینگ در بالای صفحه رینگ روی سقف شناور ثابت می شوند. این نشت بند ها همیشه بالای یک نشت بند اولیه معمولی نصب می شوند. نشت بند ثانویه محکم به عنوان یک مانع بخار ثانویه عالی عمل می کند و همچنین از محتویات مخزن و آب بندی اولیه در برابر عوامل جوی و سایش محافظت میکند

تیوب سیل

سیستم آب بند اولیه نوع تیوب سیل سیستمی برای تامین نیازهای اولیه و آب بندی سقف مخازن سقف شناور می باشد. نحوه عملکرد سیستم آب بندی به لحاظ پر کردن فیزیکی کل فاصله بین سقف وجداره مخزن می باشد
فضای بین سقف وجداره مخزن توسط تیوب لاستیکی  پر می شود . این لاستیک تیوب درون لاستیک لفافه (شال ویا Scuff Band) قرار گرفته و در هنگام نصب این سیستم بایستی در فاصله بین سقف و جداره مخزن جا انداخته و نصب می گردد.
 فشار لازم جهت آب بندی این فاصله پس از پر کردن لاستیک تیوب از نیروی هیدرو استاتیکی تیوب لاستیکی قابل انعطاف تامین می شود.
لاستیک لفافه (شال و یا Scuff Band): بر اساس مشخصات خاص ساخته شده که لاستیکی مقاوم در برابر اشعه UV وتابش آفتاب،مقاوم در برابر بخارات محصولات نفتی است.
تیوب لاستیکی مخصوص : مقاوم در برابر هر گونه بخارات خورنده هستند وخواص فیزیکی خود را حفظ می کنند .
قطعات فولادی سیستم: با توجه به مشخصات خاص و ویژه هر یک از آن ها طراحی و ساخته می شوند جهت به حداکثر رساندن طول عمر سیستم تولید می شوند.
سیستم آب بند اولیه نوع تیوب سیل طراحی و تولید می شود برای مخازن سقف شناور سقف تا قطر 110 متر می باشد
لازم به ذکر است که با توجه به انحنای جداره مخزن، در محل قرارگیری لاستیک تیوب و لاستیک لفافه (شال و یا Scuff Band) در داخل فضای بین سقف و جداره مخزن ایجاد برخی از چین و چروک روی سطح  لاستیک لفافه (شال و یا Scuff Band) در مناطق متعدد بسیار معمول می باشد. این چروکهای بسیار کوچک که مستقیما به فضای زیر سقف راه دارند مستقیما  باعث از دست رفتن محصول داخل مخزن به صورت تصاعدات گازی می شود که صرف نظر از شرایط عملکردی از نقطه نظر ایمنی نیز باید در انتخاب سیستم آب بندی مورد توجه قرار گیرد.
ویژگی و مزایا:
محدوده کاربرد گسترده: حسب فاصله های بین سقف و جداره در هر مخزن و در مخازن مختلف قابل طراحی و تولید می باشد.
تسهیل عملکرد صحیح سقف: توزیع پیوسته فشار وارده از سیستم آب بند در ناحیه بین سقف و جداره باعث تسهیل هم مرکزی سقف و مخزن می گردد.
طراحی سیستم برای هر مخزن: موثرترین سیستم آب بند برای هر مخزن بر اساس مشخصات خاص همان مخزن طراحی وتولید می شود که در آن اعوجاجات عمودی در ارتفاع های مختلف جداره مخزن و نیز اعوجاجات محیطی مخزن متناسب با ابعاد قطعات سیستم آب بندی و بر اساس ابعاد فضای بین جداره وسقف مخزن در نظر گرفته می شود.
انعطاف پذیری عالی: فرم دهی خوبی در محل هایی دچار اعوجاج در جداره مخزن مشاهده می شود را از خود نشان می دهد .
عمر سیستم : مواد کامپوزیتی و لاستیکی آن مقاوم در برابر اشعه آفتاب UV و بخارات متصاعد شده از داخل می باشد.

امتیاز ما